Kolorādo kartupeļu vabole ir īsts murgs dārzniekam. Bet tā vietā, lai saindētu ražu ar ķimikālijām, kaitēkļu iznīcināšanai labāk izmantot tautas līdzekļus.
Šo kaitēkli nevajadzētu novērtēt par zemu. Viena mātīte dienā izdēj līdz pat 80 olām – un jau pēc dažām nedēļām jūsu dārza dobēs plosās īsta kāpuru armija. Viņi ātri iznīcina lapas, kas vājina augu un var pilnībā sabojāt ražu.
Manuāla tīrīšana un triki, lai to atvieglotu
Vienkāršākais un tajā pašā laikā uzticamākais veids ir savākt vaboles ar rokām. Protams, tas prasa laiku, taču tas ļauj uzreiz samazināt kaitēkļu skaitu.
Lai to izdarītu, paņemiet spaini un slotu un sakratiet kukaiņus no krūmiem tieši traukā. Un, lai vabolēm nedotu iespēju izdzīvot, viss savāktais ir jāsadedzina.
Tautas metodes
Ir daudz veidu, kā izveidot slazdus. Viena no iedarbīgām metodēm ir indīgas ēsmas izmantošana no kartupeļiem un urīnvielas: kartupeļu gabaliņus iemērc šķīdumā (1 glāze urīnvielas uz 1 litru ūdens), ievieto skārda kārbās un aprok augsnes līmenī gar dobēm. Pārbaudiet katru dienu un mainiet ēsmu katru nedēļu.
Labi darbojas arī koksnes pelni – tos apkaisa ar augiem no rīta, kad vēl ir rasa. Pēc lietus procedūru atkārto. Kukurūzas milti darbojas līdzīgi.
Stādot, bedrēs pievienojiet nedaudz pelnu, sīpolu mizas un pupiņas – tie ir dabiski repelenti, kas atbaida vaboles. Un, starp rindām iestādot baziliku, kliņģerītes, ķiplokus vai pat tabaku, jūs izveidosiet smaržīgu barjeru, kuru kukaiņi vienkārši nevar sagremot. Vabolēm ir jutīga oža, tāpēc šādas smakas tās burtiski izdzen no apkārtnes.
Ja ir daudz kaitēkļu, ir vērts ķerties pie ārstēšanas ar uzlējumiem un novārījumiem. Piemērma, sajauciet 150 ml etiķa, 50 g sinepju un 10 l ūdens – apsmidziniet augus ar šo šķīdumu 1-2 reizes nedēļā.
Vai pagatavojiet novārījumu no strutene: vāriet 15 minūtes, atšķaidiet puslitru novārījuma 10 litros ūdens – un apstrādājiet kartupeļus.